• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İzlediğiniz En Güzel Filmler

MRMİC

Uzman

İçerde (2007) À l'intérieur​

Tür : Korku / Gerilim
Gösterim Tarihi : 25 Ocak 2008
Yönetmen : Alexandre Bustillo , Julien Maury
Senaryo : Alexandre Bustillo
Görüntü Yönetmeni : Laurent Barès
Müzik : François Eudes
Yapım : 2007, Fransa

Oyuncular​

Béatrice Dalle (Kadın) , Alysson Paradis (Sarah) , Nathalie Roussel (Louise) , François-Régis Marchasson (Jean-Pierre) , Jean-Baptiste Tabourin (Matthieu)

Hamileliği sırasında geçirdiği trafik kazasında eşini yitiren Sarah, henüz kocasının yasını tutmaktadır. Doğumuna bir gün kala kendisini tanıyan gizemli bir kadın ansızın kapısında belirir. Sarah’dan ne istediği belirsiz olan bu kadının ortaya çıkmasıyla kâbus dolu anlar başlar. Bu, içerde ağır darbelere yol açacaktır.

MRMİC

Uzman

Ölümcül Deney​

Tür : Bilim Kurgu / Korku / Aksiyon / Video Oyunu
Gösterim Tarihi : 3 Aralık 2004
Yönetmen : Alexander Witt
Senaryo : Paul W.S. Anderson
Görüntü Yönetmeni : Christian Sebaldt
Müzik : Jeff Danna
Yapım : 2004, İngiltere / Fransa / Almanya , 94 dk.

Oyuncular​

Milla Jovovich (Alice) , Eric Mabius (Matt Addison) , Jared Harris (Dr. Ashford) , Sienna Guillory (Jill Valentine) , Oded Fehr (Carlos Olivera) , Thomas Kretschmann (Cain) , Sandrine Holt (Terri Morales) , Mike Epps (L.J.) , Zack Ward (Nicholai) , Matthew G. Taylor (Nemesis)

Resident Evil' ın devam filmi, ilkinin bittiği noktadan devam ediyor. Biyokimyasal felaketten kurtulmuş olan Alice bir yandan virüsü durdurmanın yollarını ararken, diğer yandan da harebe şehir Racoon' dan kurtulmaya çalışmaktadır. Umbrella şirketinin deneylerine maruz kalan Alice olağanüstü güçlere sahip olmuştur.

Umbrella' da daha önceden çalışmış ve işlerine son verilmiş bir kaç kişi de Alice' e katılır. İmkansız gibi görünen bu kurtuluş macerasında karşılarında en ağır silahlarla donanmış bir ordu, vahşi zombiler vardır. Ama bunların ötesinde en korkutucu olanı Umbrella' nın yeni yaratığı Nemesis'dir. Bu yeni yaratıkla başa çıkmak hiç de kolay olmayacaktır.

Video oyunu olarak ününü korumaya devam eden Resident Evil'ın ikinci beyazperde uyarlaması, ekrana yeni transfer olan karakterle eskisinden de iddialı. Oyunun hayranı olun olmayın, birincisinden çok daha hızlı temposu, daha bol fantastik öğeleri ve özel efektleriyle Kıyamet, bilim kurgu-aksiyon sineması hayranı herkesi koltuğa bağlamaya hazır.

(Serinin 2'nciside güzeldi ama 3'ü hiç tutmadım)

MRMİC

Uzman
yuksek_tansiyon.jpg

Tür : Korku / Gerilim / Dram
Yönetmen : Alexandre Aja
Senaryo : Alexandre Aja , Grégory Levasseur
Görüntü Yönetmeni : Maxime Alexandre
Müzik : François Eudes
Yapım : 2003, Fransa , 91 dk.

Oyuncular

Cécile De France (Marie) , Maïwenn (Alex) , Philippe Nahon (Le tueur) , Franck Khalfoun (Jimmy) , Andrei Finti (Alex’in babası) , Oana Pellea (Alex’in annesi) , Marco Claudiu Pascu (Tom)

MRMİC

Uzman

Teksas katliamı​

Tür : Korku
Gösterim Tarihi : 23 Haziran 2006
Yönetmen : Marcus Nispel
Senaryo : Kim Henkel , Tobe Hooper , Scott Kosar
Görüntü Yönetmeni : Daniel Pearl
Müzik : Wayne Bell , Tobe Hooper , Steve Jablonsky , Marilyn Manson
Yapım : 2003, ABD , 98 dk.

Oyuncular​

Jessica Biel (Erin Hardesty) , Jonathan Tucker (Morgan) , Eric Balfour (Kemper Hardesty) , Andrew Bryniarski (Leatherface) , Erica Leerhsen (Pepper Harrington) , Mike Vogel (Andy) , R. Lee Ermey (Şerif Hoyt) , Terrence Evans (İhtiyar Monty) , Stephen Lee (Dobbs) , David Dorfman (Jedidiah Sawyer) , Heather Kafka (Henrietta Sawyer) , Lauren German (Jane)

20'li yaşlarında bir grup genç, uyuşturucu satın almak için New Mexico'ya seyahat etmek üzere yola çıkar. Yolda bir katliamdan kurtulmayı başaran genç bir kıza rastlayan grup rota değiştirerek kızı en yakın kasabaya bırakmaya karar verirler.

Gençlerin vardığı kasabanın şerifi genç kızın kurtulduğu katliamın sorumlusu Leatherface'i alt etmeye çalışmaktadır. Amacını gerçekleştirmek için gençleri yem olarak kullanmaya karar veren şerifin planına göre Leatherface seyahat halindeki gençleri takip edecek ve Texas sınırlarının dışına çıkacaktır. Fakat işler planlandığı gibi gitmez; gençlerin aracı eski bir mezbahanın yakınında arıza yapınca Leatherface'in yeni hedefi olurlar.

(Filmin tamamen yaşanmış olaydan uyarlanması dahada çekici yapmış)

LoSt_LoVe

Forum Onuru
yuksek_tansiyon.jpg

bu film hariç hepsini çok beğendim.ama bu film biraz değişik geldi bana aynen kelebek etkisi gibi ondan da hiç hoşlanmamıştım.bu filmin konusu çok değişikti.kız bi katil oluyo bir kız oluyo bi erkek oluyo ne biçim kurgu ben çözemedim.;);D;D;D;D

MRMİC

Uzman
yuksek_tansiyon.jpg

bu film hariç hepsini çok beğendim.ama bu film biraz değişik geldi bana aynen kelebek etkisi gibi ondan da hiç hoşlanmamıştım.bu filmin konusu çok değişikti.kız bi katil oluyo bir kız oluyo bi erkek oluyo ne biçim kurgu ben çözemedim.;);D;D;D;D

Bende çözmekte zorlanmıştım:)

Kız tamamen hayal kuruyor o arada aynı zamanda cinayetleri işliyor.
Sonra mağduru oynuyor hayal ediyor kaçıyor falan filan işte:):)

Fransızların yaptığı film işte maksat oluk gibi kan aksın:)

LoSt_LoVe

Forum Onuru
evet ya bende fransız filmlerinden nefret ederim özellikle görüntü yönetmenlerinden nerden buluyolar anlamadım.özellikle beceriksizleri seçiyorlar galiba.;):D

kelebek

-ütopik-
V.I.P

Prestij (2006) - The Prestige​

Tür : Bilim Kurgu / Fantastik / Dram
Gösterim Tarihi : 22 Aralık 2006
Yönetmen : Christopher Nolan
Senaryo : Christopher Nolan , Jonathan Nolan , Christopher Priest
Görüntü Yönetmeni : Wally Pfister
Müzik : David Julyan
Yapım : 2006, ABD / İngiltere , 128 dk.

Oyuncular​

Christian Bale (Alfred Borden) , Hugh Jackman (Rupert Angier) , Michael Caine (Cutter) , Scarlett Johansson (Olivia) , David Bowie (Nikola Tesla) , Andy Serkis (Mr. Alley) , Chris Cleveland (Will) , Piper Perabo (Julia Angier)

Rupert Angier ve Alfred Borden, genç yaşlarda karşılaştıkları ilk andan itibaren dostça bir rekabetin içinde yer alan iki sihirbazdır. Zaman içinde gelişen yetenekleri ile birlikte aralarındaki rekabet de büyür. Biri alışılmadık ve ilginç olan bir gösteri yaptıktan sonra diğerinin bu ilizyondaki sırları keşfetmek için giriştiği çaba şeklinde yıllarca devam eden bu rekabet, bir noktadan sonra hiç beklenmedik yerlere varacak ve çevrelerindeki herkes dahil kendilerini de büyük bir tehlikenin içine atacaktır.

Genç yaşına rağmen Akıl Defteri ve Insomnia gibi etkileyici filmler ile beğeni toplayan yönetmen Christopher Nolan, Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson ve Michael Caine gibi ağır toplardan oluşan bir kadro ile sihir dünyasına el atıyor.

LoSt_LoVe

Forum Onuru

Wanted​

MRMİC ve kelebek anladığım kadarıyla siz film konusunda zevkli insanlarsınız şimdi size çok sürükleyici bir o kadarda müthiş bir film tavsiye edicem inşallah tavsiyemi beğenip izlersiniz kim bilir belki de izlemişsinizdir.

2491053496_080c219caa_o.jpg

Konusu

Babası öldürülen Wesley Gibson’a (James McAvoy), babasının intikamını alma fırsatı teklif edilir. Kötü adamları yok eden bir suikastçi olarak ünlenen babası bir suikaste kurban gitmiştir. Babasının bıraktığı yerden yola devam etmeye kararlı olan Gibson, babasının ortağı Sloan’dan (Morgan Freeman) eğitim almaya başlar.

kurşuna falso vermek tabirini ben bu filmde duydum eminim sizde çok beğeneceksiniz.