İzlediğiniz En Güzel Filmler

kelebek

-ütopik-
V.I.P

p.s I love you

Demin izledim. Romantik film severler kaçırmasın derim

ps-i-love.jpg

Tür : Romantik
Gösterim Tarihi : 15 Şubat 2008
Yönetmen : Richard LaGravenese
Senaryo : Richard LaGravenese , Steven Rogers
Yapım : 2007, , 126 dk.

Oyuncular

Hilary Swank (Holly Kennedy) , Gerard Butler (Gerry Kennedy) , Lisa Kudrow (Denise Hennessey) , Gina Gershon (Sharon McCarthy) , James Marsters (John McCarthy) , Kathy Bates (Patricia) , Harry Connick Jr. (Daniel Connelly) , Jeffrey Dean Morgan (William)

Hoş ve zeki bir kadın olan Holly Kennedy, eşi Gery ile oldukça mutludur. Ancak Gery ölümcül bir hastalığa yakalanır. Bunu öğrenen Holly kocasından daha kötü bir ruh haline girer.

Ancak karısını çok iyi tanıyan Gery ölmeden önce ona farklı zamanlarda eline ulaşacak şekilde düzenlenmiş bir dizi mektup yazar. Holly için bu mektuplar artık bir yol gösterici haline gelir. Bu mektuplar sayesinde hayata yeniden bağlanmayı öğrenecek ve kendini yeniden tanıyacaktır.

Tavuk Suyuna Çorba adlı kitabın hikayeleri tadındaki senaryosuyla bu film beğenileceğe benzer.

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye

300 Spartalı​

300spartali.jpg

Yönetmen : Zack Synder

Senarist : Zack Snyder, Kurt Johnstad

Oyuncular :

Gerard Butler (Kral Leonidas)
Lena Headey (Kraliçe Gorgo)
Dominic West (Theron)
David Wenham (Dilios)
Vincent Regan (Yüzbaşı)
Michael Fassbender (Stelios)
Tom Wisdom (Astinos)
Andrew Pleavin (Daxos)
Andrew Tiernan (Ephialtes)
Rodrigo Santoro (Xerxes)
Giovani Cimmino (Pleistarchos)

.....

Müzik : Tyler Bates

Filmin Türü : Tarihi, Macera, Savaş

Yapımcı : Warner Bros

Filmin çekildiği yerler : Montréal, Québec, Canada

Yapım Yılı : 2006

Yapılan Ülke : ABD

Orjinal Dil : İngilizce

Filmin Süresi : 117 dakika

Frank Miller'in grafik romanından uyarlanan "300" de MÖ 480 yılında ephorlar(Sparta'nın üst düzey sulh yargıçları) Leonidas'la beraber 300 kraliyet korumasını Thermopylae dağ geçidine, Pers'lerin yenilmez kralı Xerves'in ordusuna karşı geçidi savunmak için gönderilirler. Bir intihar görevi sayılabilecek bu savaşta Sparta Kralı Leonidas ve adamları sayıları bir milyona yaklaşan Pers'liler ile ölesiye savaşmıştır. Pers'lilerin teslim çağrılarına yanıt vermeyerek geçidi efsanevi şekilde korumuştur.

Bu savaş tüm Yunanistan'ın Persler'e karşı birlik olmasını sağlar ayrıca dünyada ilk demokrasinin kuruluşuna da yardımcı olacaktır.

Bu hikaye ve Leonidas'ın yaşamı Frank Miller'ın 1998'de yayınlanan ''300'' isimli çizgi romanında çarpıcı şekilde ortaya konmuştur.Hikaye ayrıca Steven Pressfield'ın ''Ateş Geçidi'' (Gates of Fire) isimli romanında da anlatılmış ve bir çok övgü almıştır.

LoSt_LoVe

Forum Onuru
ben çok film seyrettim hemde o kadar çokki artık oyuncuların ve filmlerin adlarını karıştırmaya ve unutmaya başladım ;) :D

ama hayatımda çok köklü değişikler yapmama sebep olan sadece bir elin parmakları kadar.
eğer seyretmediyseniz kesinlikle tavsiye ediyorum

• Esaretin bedeli
  • Ben efsaneyim

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Burda filmlerin afişlerini görünce sinema sitesinden filmleri aratıp detaylı bilgi aldım türü hakkında. Filmi ilk bulabildiğim an izlicem ;)