İSTANBUl KADIRGA Anadolu Meslek Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
4 Eklim 1976'da geçici olarak, şimdiki Beyoğlu Öğretmenevi olan, zamanın Akşam Sanat Okulu'nun bir bölümünde öğretimine başladı. Ekim 1977'de Kumkapı Kadırga Meydan Sokak No:21 Eminönü adresindeki binası tamamlanarak buraya taşındı. Daha sonra 1988-1989 öğretim yılında Teknik Lise, 1996-1997 öğretim yılında Anadolu Meslek Lisesi açılarak Eminönü Kadırga Anadolu Meslek, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi olarak gelişimini sürdürdü. Okulumuz 1978-1979 ÖSYM sınavında Meslek Liseleri sıralamasında 14. Sırada yer alarak büyük başarı göstermiştir.

Okulumuz Endüstri Meslek lisesi olarak Elektrik. Kimya, Kuyumculuk, Makine Ressamlığı, Mobilya ve Dekorasyon, Tesviye bölümleri, Teknik Lise olarak Bilgisayar ve Kimya Bölümleri, Anadolu Meslek Lisesi olarak Kuyumculuk Bölümleri ile Eğitim ve öğretime devam etmektedir. Okulumuz adını İstanbul'un en eski yerleşim birimlerinden biri olan Kadırga semtinden almaktadır

Okulumuzda 4 Ekim 1976 tarihinden, 1 Mayıs 1986 tarihine kadar Sayın Selahaddin KAMBER, 1 Mayıs 1986 tarihinden 28 Mart 1990 tarihine kadar Sayın Erol ÇELİKER, bu tarihten 29 Ocak 1993 tarihine kadar Sayın Öcal Hasan BARLAS müdür olarak görev yapmışlardır. 13 Ağustos 1993 tarihinden itibaren Sayın Mehmet AYTAÇ görev yapmaktadır.

ULAŞIM BİLGİLERİ:
Kadırga Meydan sok. No:21 34490 Kumkapı Fatih/İSTANBUL