İnsanlar Neden Küfür Eder?

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Herzaman aklıma takılmıştır bende dahil sanki bir alışkanlıkmış gibi sinirlendiğimizde karşımızdaki insana belden aşağı diye tabir edebileceğim küfürler ederiz . Edilen küfürler genelde cinsellik içerikli küfürlerdir ebeden anne baba yada şahısın kendisine hitaben olurlar. aklıma takılan şu insan sevmediği insana ettiği küfürleri yapma ihtimali nedir. mesela iki erkek kavga ediyorlar arada birbirlerine şuan kelimelere dökmek istemediğim tahmin edebileceğiniz küfürleri ediyorlar bunları hayata geçirme ihtimalini düşündüğümüzde bu iki erkeğin anormal bir cinsel hayatlarının olması lazım eş cinsellik gibi aksi takdirde hayata geçiremezler. şayet karşı cinsten hoşlanan iki erkek birbirlerine ne amaçla küfrederler hep düşünmüşümdür. yani sinirlenince neden insanların böyle bir deşarj olma alışkanlığı vardır yada iki erkek olmasada neticede sevmediği bir insana küfür ediliyor bu durumda sevmediği bir insanlar ettiği küfürleri hayata geçirmeyi kim isterki madem hiç hayata geçirmek istenmez neden böyle bir küfür edilir. bu durum anneye küfürde daha fazla şaşırtıyor belki adamın annesi 70 yasında iki büklüm kadın :D

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Konu detaylandırılabilir hatta bir araştırma konusu bile olabilir. Bu sadece erkeklere has bir özellikte değil aslında :) Bayanlar da birbirlerine karşı afişte oldukları ile ilgili gayet günyüzü görmemiş küfürler savurabiliyorlar :) Bir nevi aşağılamak heralde gurura dokundurma yapmak amaç diye düşünüyorum.

Suskun

V.I.P
V.I.P
Seyrekte olsa kızdığımda şu söz aklıma gelir "dünyada en güçlü insan öfke anında öfkesine sahip olabilendir" ve ben bunu başarıyorum.;;O

k@LpSiz_K@fKéF

Forum Onuru
Şimdi 70 yaşında bir kadına demişsin ya onun bir fıkrası ama bura yeri değil :D
Bir ara hatırlat anlatırım :)
2. Hadi erkeklerin ettiği küfürü matematiksel olarak yapma olasılığı var. Peki kızların ettiği küfrü yapma olasılığı % kaç? Bende bunu merak ediyorum :)
Ayrıca öyle anneye küfür olmaz... Küfrün bile adabı var :D

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Kanka bilim ilerledi aslında kızlarında yapma olasılığı var bende yazmak istemiyorum ama :P benim merak ettiğim yapma olasılığı olsada kim yapar ki sevmediğin bir insana ettiği küfürleri yapmak da mide ister yahu :D

attilax

Üyecik
bende sinirlendiğim anlarda ortaya çıkıyor,bir keresinde üniversite 1'de kızın biri derste konuşurken beni tersledi,o günkü uykusuzlukla dayanamadım küfrettim bende ama hoca duymadı,ders çıkışı yine geldi bana bağırmaya başladı,ben yine tutamadım kendimi yine küfrettim(o sizin bahsini ettiğiniz şekilde:))o akşam ev arkadaşım barıştırmak için ee çağırmış haberim yoktu,geceyi birlikte geçirdik.yani sevmeye gerek yok,biz de 2 gün sonra ayrılmıştık ve ben hala nefret ederim ondan...

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bişeylere sinirlenipte küfür edenleri anlamaya çalışıyorumda bide bişeylere sinirlenmeden her cümlesinden birinde mutlaka küfür içerikli cümle olanlar varya o çok kötü bişi. Yatıp kalkıp ağızlarında küfür var.

Ama hertürlü küfür edilmese daha iyi erkeklere bile yakıştıramazken ben kızlarr bilee tahmin edemeyeceğim küfürler ediyo :D

Allah sonlarını hayır etsin.. Ne ederlerse kendilerine ederler.. O küfürleri söylediler diye söyledikleri kişiler öyle oldumu? olmadı...
mantığım almadı hiçbi zamanda almıcak küfür olayını :)