İlköğretim Çocuk Oyunları

Konusu 'Yaratıcı Drama ve Etkinlikler' forumundadır ve zırtzırt tarafından 18 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

1. zırtzırt

zırtzırt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    İlköğretim 1. kademe öğrencileri için kolay oynanabilir oyunlar.

Kuyu Kazmanı Oyunu

Kuyu kazmanı oyunu en az 5 kişi ile oynanan oyunda her çocuk ellerindeki sopa ile daireler çizer. 1 sopa fazla vardır ve o sopayla ebeyi seçmek için her çocuk sopayı sektirir. En az sektiren ebe olur. Oyuncular kendileirne ait dairelerden taşmadan aralarında sopayı sektirmeye çalışır, sopa kendi çemberinden taşdığında ebe sopayı uzaklaştırmaya çalışır oyuncu da onu yakalamayı hedefler; diğer çocuklar hemen dairesine yönelip sopalarıyla sopayı oyun alanına getirene kadar dairesini kazarlar. Oyun bu şekilde devam eder. Sonunda en çok kazılmış daire sahibi oyuncu oraya gömülür. Çok eğlenceli bir oyundur.

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
  2. carpediem24

carpediem24 Usta

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    ADIYAMAN
    Paylasim icin tesekkurler...
  3. YoRuMSuZ

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    1.023
    Ödül Puanları:
    8.080
    Köylü-Şehirli Oyunu

Köylü-Şehirli 3 Kişi ile oynanan oyun bir röportaj oyunudur. Bir Sunucu şehirli ve köylü kadına yaşamları hakkında sorular sorar, köylü ve şehirli kadınların taklidi yapan çocuklar abartılı cevaplar verir. Eğitsel bir oyundur.
  4. YoRuMSuZ

Beğenileri:
    1.023
    Ödül Puanları:
    8.080
    Uçak Oyunu

Uçak oyunu bir ebeleme oyunudur, 7 kişi ile oynanır. Ebe diğer çocukları yakalamaya çalışır. Yakalanan çocuklar uçak gibi kollarını açarak dururlar. Duran oyuncu ebe tarafından yakalanmamış bir oyuncunun bacaklarının altından geçmesi ile çözülebilir. Oyun ebenin herkesi yakalaması ile biter. Çocukların vazgeçemeyeceği bir oyundur.
  5. YoRuMSuZ

Beğenileri:
    1.023
    Ödül Puanları:
    8.080
    Patlangaç Oyunu

Patlangaç Oyunu 1 kova çamur, en az 2 kişilik bir oyun. Çamurla toprak kap yapan çocuklar onu yere patlatır. En güçlü kim patlatırsa o yüksek bir puan alır. Sonuçta puanlar toplanır, kaybeden kazananı sırtında taşır. Biraz kirlenmeyi göze alabilenlerin oyunudur.

Sayfayı Paylaş

Konu Etiketleri...

1. ilk öğretim oyunları

,
  2. ilköretim oyunları

,
  3. İLKÖĞRETİM OYU