İdare ile ilgili Güzel Sözler

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
İdare ile ilgili Güzel Sözler

• Aranızda en zayıf olanınızın yürüyüşüne göre yürüyünüz Hadis-i Şerif
  • Dünyayı idare edenler, dirilerden çok ölülerdir. James Howel
  • Eğer başkan halkın ayıplarını aramaya ve cezalandırmaya yönelirse, pislik araştırıcısı ve sır ifşa edici olursa, halkta tembellik, korku, yalan, hile artar ve bu milletin karakteri haline gelir, milletin ahlâkı bozulur. Bıkkın halk, başkanın zor durumlarında başkanın düşmanlarının yanında yer alır. İbni Haldun
  • Herşeyde bir noksanlık ve darlık baş gösterir. Vehb bin Münebbih
  • Hoşlanmadığı bir kimseden kurtuluncaya kadar, güzel geçinemeyen akıllı sayılmaz. M.b.Hanefiyye
  • İnsanları, şiddetten çok güzel sözle idare etmenin daha iyi olduğunu hep hatırda tutmalıyız. Hadis-i Şerif
  • Kendi kendimizi idare etmeyi öğreten yönetim, en iyi yönetimdir. Goethe
  • Kendi kendinizi yönetirken kafanızı, başkalarını yönetirken kalbinizi kullanın. Russy
  • Kıyamet günü Allah katında insanların en kötüsü, fenalığından korkularak kendisine hürmet edilen kimsedir. Hadis-i Şerif
  • Siz nasıl iseniz, idarecileriniz de öyle olur. Hadis-i Şerif
  • Tevrat'ta şöyle yazılıdır: "Allah buyuru ki; hükümdarların kalbleri benim elimdedir. Hangi kavim bana itaat ederse hükümdarları onlara rahmet vesilesi yaparım. Hangi kavimde bana asi olursa, hükümdarları onların üzerine bela olarak gönderirim. Siz kendinizi hükümdarlara sövmekle meşgul etmeyiniz. Bana tevbe ve istiğfar ediniz ki onları size iyilikle müteveccih kılayım." Malik bin Dinar
  • Toplulukları idare edenler adaletten ayrılıp zulüm ve haksızlık yaptıkları zaman, Allah o ülkede bereketini azaltır. Vehd bin Münebbih