Her Okula Bir İnek Şart

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilköğretim okullarında süt dağıtma kampanyası dün başladı.

Çocukların sağlıklı olmak için içtikleri sütten 12 ilde 1193 öğrenci zehirlendi.

Hükümet yetkililerin yaptığı açıklamalar ise evlere şenlikti.

Yok süt dağıtılan çocukların bünyeleri hassasmış da, yok milyonlarca öğrenci içinde 1500-2000 öğrencinin hassasiyet gösterip alerjik reaksiyon vermesi normalmiş..
.. miş miş…

Oysa düşünemedikleri sadece Adana'da bir okulda 150 öğrenci zehirlendi. Bu durumda acaba süte karşı alerjisi olanların hepsini bir okulda mı toplamışlar?
Öyle ise bunu nasıl başarmışlar?

Siyasal, kültürel ve gıdasal terör ile her gün zehirlenen insanlarımızı
Başbakanlık kindarlıkla, İçişleri Bakanlığı biber gazıyla, Eğitim Bakanlığı ise şimdi sütle zehirliyor..

BAŞBAKAN Erdoğan'a sorsanız biz değil devlet dağıttı der.

Peki ama Devletin görevi nedir?

Devletin görevi, terörü bitirmek yerine teröristlerle görüşüp müzakere mi yapmaktır?

Devletin görevi, sanatı ve sanatçıyı korumak yerine, sanatı karalayıp tiyatroları mı kapatmaktır?

Devletin görevi okulu olmayan köylere okul yapmak yerine, Suriye'den gelen muhalifleri her gün milyonlarca lira harcayarak ağırlamak, isyancılara para ve yiyecek yardımı mı yapmaktır?

Devletin görevi, üretim yapan tesis ve fabrikalar kurmak yerine var olanı da satıp makarna kömür mü dağıtmaktır?

Devletin görevi okulunu bitirmiş atanmayı bekleyen onbinlerce öğretmen varken, okullara melle-molla mı atamaktır?

Devletin görevi, milli birlik ve bütünlüğü sağlamak yerine, milleti etnik köken ve mezheplere mi bölmektir?

Devletin görevi işsiz insanlara iş imkanı yaratıp, evine ekmeğini, sütünü götürmesini sağlamak yerine, çocuklarına bozuk süt verip zehirlemek midir?

Devletin görevleri bunlar mıdır?

Eleştiriyorsun da kardeşim çözüm önerin nedir diyenler için önerim.

Memlekette zaten yeterince öküz var. Öyleyse her okula da birer inek şart kardeşim.

Levent Bulut
Kaynak