• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Hastalıklı İlişkiler

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Hastalıklı ilişkiler

Şimdiki ilişkilerin çoğu hastalıklı. Doğru düzgün sağlam temeller üzerine kurulmuş sağlıklı ilişkiler yok. Belkide boşanmaların, hayal kırıklıklarının nedeni de bu.

Bir ilişki başladıktan sonra veya evlendikten sonra sevgilimize/eşimize çok değiştin diyoruz. Ben seni böyle tanımamıştım. Önceden böyle değildin gibi bir çok söz duyuyoruz ilişkilerden.

Neden böyle olduğunu hiç düşündünüz mü? Bu değişimde kendinizin de suçlu olduğunuzun farkında mısınız?
Bir ilişkiye başlandıktan bir süre sonra kısıtlamalar başlıyor. Oraya gitme..O arkadaşını begenmedim, onunla görüsme. adım atsan haber ver. Sağa bakma. Onu giyme.Bana söyle davran vs vs. daha neler neler..bunu her iki taraf da yapıyor. Neden kişileri olduğu gibi kabul edemiyoruzki. Aslında bizim beğendiğimiz, bu ilişki için adım atmamızı sağlayan kişinin o halleri degil mi? Madem o neden değişmesini bekliyoruz ya da hayatına müdahale ediyoruz..Sonra da ortaya çıkan yeni kişiyi beğenmiyoruz. Sevginin temelinde karşımızdaki kişiyi olduğu gibi kabul etmek yatar. Eğer onu öyle tanıdıysak degistirmek için uğraşmayalım. Emin olun ortaya çıkan kişiyi sevmeyeceksiniz.

Yapılan hatalardan biride o olmadan yasayamayacağımız fikrine olan inaç. Bu fikre sahipseniz kusura bakmayın ama hastasınız. Bu sevgi değil aşk değil kötü bir hastalık. Birinin yanındaysanız bu onsuz yaşayamayacağınız için değil onu sevdiğiniz için olmalı. Sensiz yaşayamam yerine ben seni sevdiğim için seninleyim demelisiniz.

Bir de özellikle bayanların yaptığı bir şey var. Eşe/sevgiliye ne zamandır bana ne çiçek ne küçük bir hediye almıyorsun yoksa beni sevmiyormusun gibi cümlelerle yakınmaya başlanır. Erkek de içten içe haklı almadim diye düşünüp bir sonraki gün elinde çiçeklerle gelmiştir. Ama biz ne yaparız. Adamın yüzüne bile bakmadan ben söyledikten sonra almanın hiç bir anlamı yok der çeker gideriz. Halbuki adam düşünmüs almış işte daha ne istiyosun. İstese senin söylediklerin umrunda olmaz yine almazdı. Seni sevdiği için kırıldığını anlamış Gönlünü almak istemiş işte..al çiçeği sarıl boynuna oh mutluluk bu işte..

Değinilmeden geçilmemesi gereken bir konuda evliliğin bir aşamasından sonra kadınların eşlerine sanki onların anneleri gibi davranmaya başlamaları. Aynı şekilde erkeklerin eşlerine onların babaları gibi davranmaları. Bu ilişkiye mutluluk verir ama aldatmaya aldatılmaya iten bir yoldur. Çünkü kişinin evde gördüğü bir eşten çok anne/baba ya dönüşmüştür. Aşkı dışarda aramaya yöneltir insanı..Bu nedenle kesinlikle eşinizle aranızdaki iletişime dikkat etmeniz gerekir.. Her zaman aradaki aşk/sevgi canlı tutulmalıdır. Asla annesi/babası gibi davranışlarda bulunmayın.

Eğer uzun ömürlü bir ilişki istiyorsanız..unutmayın..Kimliğini kaybetmeden sevebilmektir Aşk..Kendini eksiltmeden..Kendine yabancılaşmadan
Kendini unutmadan...

Semra...

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
İlişkilere ışık tutabilirsem ne mutlu bana:D:D

arada devrik hatalı yazmış oldugum yerler olabilir belirtirseniz olabildiğince düzeltmeye calışırım..

arzum

Forum Tutkunu
Eline ve yüreğine sağlık semra gerçektende yaşanan yaşadıgımız şeyler kısmen.

Birde hani şu nerdesin kimlesin ne yapıyorsun msj larından yada aramalardan bıkıp sıkılıyoruz yaa işte bide bunlar olmadgında karşı tarafı bir huzursuzluk güvensizlik sarmazmı bak görüyomusun bu gün hiç aramadı umrunda bile değilim yada kimbilir o nerde kimlerle birbirimizden bir haberiz diye iç geçirmeler yaşamazmıyız.bence her şeyin bir dozajı var asıl olan bizler bu dozajı tutturamıyoruz ve sorunlar problemler orda başlıyor.

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
evet haklısın arzum..oda ayrı bir sıkıntı..

birde yazmayı unutmusum..söylenen bir kelimenin altına anlamlar aramak neden söyledi niye böyle yaptı..baska biri var...ya bir kelimeden neler neler üretebiliyoruz..sonra ürettiğimiz seylerden dolayı aramızı bozuyoruz..

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Yaşanan çoğu ilişkiler böyle önemli olan bunları aşabilmek..o zamn mutluluğu yakalayabiliriz..birbirimizi kırarak hiçbir yere varamayız..

k@LpSiz_K@fKéF

Forum Onuru
Ya bu söylenenlerin yarısı bahane. Asıl sorun maskeyle gezinmek. Özellikle bir erkek bir kızı hani tavlayana kadar diyim, afedersiniz ama peşinde köpek gibidir. Kız duygularına karşılık verince, tamam tavladım deyip, asıl kimliğine bürünür. Asıl kimlik ortaya çıkıp, maske düşünce şöyle bir durum ortaya çıkar. Ben seni böyle tanımıyordum. Bayanlar haliyle sen değiştin der. Aslında değişme yoktur zaten o, onun asıl kimliğidir. Sadece özüne dönmüştür. Tavlayana kadar, şiir okumayan adam şiirler okur, nefret ettiği hareketleri gününün bir parçasıymış gibi gösterir, kızın sevdiği ne varsa öyle yapar. Örneğin; Normalde gürültülü ortamdan nefret ediyorsa, sırf kız seviyor diye o tavlama aşaması dediğim kısımda her türlü gürültülü ortama girer. Sanki normalde de yapıyor gibi. Cicim ayı bittiğinde, maske çıkar... Gerçek yüz kendini yavaş yavaş gösterir ve ilişki çatırdamaya başlar...
"Ben buyum" demeyi bilmiyoruz. Bir kişinin karşına çıkıyorsanız ve eğer ciddi bir ilişki düşünüyorsanız, iyi-kötü tüm yönlerinizi sermelisiniz. Bayanların da yaptığı yanlışlar var tabi ki. Bayanda kendini tam ortaya koymuyor. Bir diğer yanlış özellikle evlilik düşünüyorsa bayanlar, maddiyata çok önem veriyor. Maddiyat evlilik için tabi ki gerekli ama tam koşulda bu değil. Bir bayan, diğer bir bayanı biriyle tanıştırdığında muhabbet şöyledir: "Kızım, iyi çocuk bak, arabası var evi var, efendi de, ailesi de iyi daha ne olsun?" Ne olsun? Aşk olsun mesela bence. Özellikle İletişim olsun. Evlilikleri yıkan bir neden de bu. Konuşacak konu bulamıyor karı-koca...
İlişkiye başlama yanlışı biz erkeklerde, çünkü bir kızın kalbini kazanmak için, maskeye bürünüyoruz. Ama devamı da bayanlarda. İki taraf da suçlu maalesef...
Sözlerime bir Sezen Aksu parçası ile son vermek istiyorum :D
Masum değiliz, hiçbirimiz..... ;)

İmza: BuraK=KaLpSiZ....

Gizemli Cadi

Forum Gururu
Kırmızı sen olayı çözmüşsün hayatım..Evliliğinde ya da ciddi ilişkilerinde bu yanlışları yapmazsan deprem olsa deviremez seni.. Evliliğinde dedim ya Allah mı söyletti ne :D:D:D

Ayrıca çok başarılı bir deneme:)

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Kırmızı sen olayı çözmüşsün hayatım..Evliliğinde ya da ciddi ilişkilerinde bu yanlışları yapmazsan deprem olsa deviremez seni.. Evliliğinde dedim ya Allah mı söyletti ne :D:D:D

Ayrıca çok başarılı bir deneme:)

inşallah yapmam..elimden geldiğince bütün ilişkilerime arkadaşlarımla olsun ailemle olsun hepsinde dikkat ediyorum...Dönülmez yollara girmemek için..elimdekileri kaybetmemek için..