Geçmiş Zaman Heyulası

cırcırböcee

V.I.P
V.I.P
Med cezirler ağır geliyor artık ruhuma. Bedenimin üstüne koca bir kaya düşmüşçesine acıtıyor, kanatıyor bir var bir yok umutlarım…

Kısır döngülerle boğuşuyorum. Tarifini bulmaya çalışıyorum bendeki. Bulsam rahata erer miyim? Sancılarım kurtulamadığım hislerin sanıları… O sanılar ki sadece hayal kırıklıklarına gebeydi hep…

Küçük mutluluklar için nelerden vazgeçiyor insan… Bir damla sevgiye açlığımız o kadar sarmış ki varlığımızı, onu elde edebilmek için kendimizden verdiğimiz ne kadar kıymetli olduğunun idrakine varamamışız… Boş olduklarını anlamayıp sıkıca sarılmışız, aman kaybetmemeliyim korkusuyla… Belki de farkındaydık da işimize gelmedi, önce kendimizi kandırdık sevgi masallarına ki başkalarını kandırmak daha kolay olabildi böylelikle…

İnsanlığın var oluş amacını çoktan unutmuşuz. Unutmuşuz ve huzursuzuz artık… Her şeye rağmen benliğimizde kopan fırtınalardan ve bu fırtınaların ardından ortaya çıkan viranelerden, can kırıklarından haberdar etmedik kimseleri. Güçlüydük, yıkılmazdık herkesin gözünde. Bunun değişmesinden korktuk. Zannettik ki zaaflarımızdan haberi olursa birilerinin acizleşecektik, acınacaktık... Her daim vakur durmak yorucu olsa da bu şekilde güçlü, mutlu hissettik kendimizi kim bilir?

Sen farklısın sözü üzerimize öyle bir yapıştı ki, farklı olmayı erdem belledik. Sahi farklı olmak sizce nedir? Ya da iyi midir?

Kimse alınmasın, kendim için yazdım öylesine yazdım… Belki bende böyleyim ya da hayır bana uymaz diyenleriniz de vardır. Anlatacak çok şey var ya da anlatmak istediğim, ama uykum geldi artık, sabahın beşinde bu kadar saçmalayabildim. Anlamanızı beklemiyorum, ama bir şeyler anlarsanız yorumlarınızı beklerim yine de… Dedim ya kendim için yazdım, sanırım biraz rahatladım…

Bir başka sabahta belki devamını da yazarım sevgiyle kalın…

Telif Hakları © cırcırböcee. Alıntı yapılamaz ve izinsiz kullanılamaz.