• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Felsefi Aşk Sözleri

Suskun

V.I.P
V.I.P
1DlCTsl.jpg

Ve aşk iki kez geldiğinde
Ve iki kez yalan söylediğinde
Bir daha asla sevmemeye karar verdik,
Böylesi adilaneydi,
Bize ve aşkın kendisine...
...Ne merhamet dileniriz
Ne de Mucize;
Yaşayacağız,
Öleceğiz...
Charles Bukowski
2gyDGty.jpg

Bazen birinin yokluğuna o kadar alışırsınız ki, başka birinin gelip o boşluğu doldurmasından korkarsınız.
Balzac
2gyDGty.jpg

"hep olmayacakları mı ister insan…
hep olmayacağa mı yönlendirir
yoksa olayları
içimdekiler eylül dansından geri kalanlar ver elini olric…
aşk´ın bizi bıraktığı sahilden başlayıp
...bırakalım içimizdeki
tüm gereksiz cam kırıklarını…''
Oğuz Atay
2gyDGty.jpg

"Bir kadınla üç şey yapabilirsin: Ya onu seversin, ya onun için acı çekersin ya da onu yazarsın."
Justine
2gyDGty.jpg

Yıldızların ateşinden kuşku duy;
Güneşin hareketinden kuşku duy;
Gerçeğin doğruyu söylediğinden kuşku duy;
Ama sevgimden kuşku duyma
Shakespeare
2gyDGty.jpg

"Birine ya da bir şeye sadık olmak zorundaysam, öncelikle kendime sadık davranmalıyım. Gerçek aşkı arıyorsam, karşıma çıkan ortalama aşkları defterden silmeliyim. Edindiğim azıcık deneyim bana gösterdi ki, kimse herhangi bir şeyin efendisi değildir, hepsi sadece bir yanılsamadır; maddi zenginlikler de, ruhsal zenginliklerde. Çantada ... keklik sandığını kaybetmiş olan kişi, sonunda hiçbir şeyin ona ait olmadığını öğrenir.
Ve hiçbir şey bana ait değilse, benim olmayanlar için kaygılanmamın gereği de yok demektir; bugün ömrümün ilk(ya da son) günüymüş gibi yaşamam daha doğru."
Paulo Coelho
2gyDGty.jpg

Tamam mesafeler aşka engel değildir ama,
Ben burada ağlasam onun yanakları ıslanır mı orada" ?
Fiddler on the Roof
2gyDGty.jpg

Sevgi yalnız belli bir insana bağlılık değildir; bir tutumdur; kişinin yalnız bir sevgi nesnesine değil, bütünüyle dünyaya bağlılığını gösteren bir kişilik yapısıdır. Kişi yalnız bir tek insanı seviyor, başka her şeye karşı ilgisiz kalıyorsa, sevgisi sevgi değil, birlikte yaşamaya bağlılık ya da yaygınlaştırılmış bir bencilliktir.
Erich Fromm - Sevme Sanatı
2gyDGty.jpg

Gönül, her an sevdiğinin kapısında ol;
Her istediğini onda ara, onda bul.
Aşk tavlasında hileye kaçma kalleşçe:
Koy canını ortaya, soyulursan soyul.
Ömer Hayyam
2gyDGty.jpg

Sevgi bir etkinliktir; edilgen bir olay değildir; bir şeyin içinde olmaktır, bir şeye kapılmak değildir. Sevginin etkin özelliği, en genel biçimde şöyle tanımlanabilir; Sevgi vermektir, almak değildir.
2gyDGty.jpg

‎''Engeller beni durduramaz, her bir engel kararlılığımı daha da güçlendirir.''
(Leonardo da Vinci)
2gyDGty.jpg

Korkudan sahnede eli ayağına dolaşıp,
Rolünü şaşıran kötü bir oyuncu misali;
Ya da azdıkça içine sığmayan öfkesi taşıp
Kendi yüreğini zayıf düşüren çılgın biri gibi,
Unutuyorum, kendime güvenim olmadığından mutlaka,
...Tam olarak söylemeyi aşk oyununun sözlerini;
Ve aşkımın yükü öylesine ağır geliyor ki bana,
Kendi aşkımın gücü karşısında eziliyorum sanki.
O halde, nedemek istediğimi bakışlarım anlatsın,
Konuşan gönlümün sessiz sözcüsü olsun onlar;
Aşkımı onlar açığa vursun, derdime çare arasın;
Öyle ki, hiç kalsın yanında, durmadan konuşanlar.
Ah, sessiz aşk neler yazmış, öğren artık okumayı,
Aşkın sırrına ermişler bilir gözleriyle duymayı...
Sone 23 - William Shakespeare

Suskun

V.I.P
V.I.P
Başka birisine kendime yetemediğim için bağlanıyorsam, karşımdaki kadın ya da erkek benim için bir cankurtaran olabilir belki ama aramızdaki bağ sevgi bağı olamaz. Çelişik gibi görünse de yalnız kalabilme yeteneği sevebilme yeteneğinin tek koşuludur.''
Sevme Sanatı / Erich Fromm
2gyDGty.jpg

Sessizliğe inananlardan yanayım; bu konuda saatlerce konuşabilirim.
Bernard Shaw
2gyDGty.jpg

İşleyebileceginiz en büyük günah, başkasından nefret etmek değil, ona kayıtsız kalmaktır. İnsanlık dışı olmanın özü nefret değil kayıtsızlıktır.
Bernard Shaw
2gyDGty.jpg

Yalnız kalmaktan daha kötü şeyler de vardır hayatta , ama genellikle bir ömür alır bunun farkına varmak o zaman da çok geçtir ve çok geçten daha kötü bir şey yoktur hayattta.
Charles Bukowski
2gyDGty.jpg

Kalbinde çözülmeden kalan herşey için sabırlı ol. Soruların kendisini sevmeye çalış, kilitli odalar ve yabancı lisanda yazılmış kitaplar gibi. Cevapları şimdi arama. Şu anda cevaplar sana verilemez, çünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın. Bu, herşeyi yaşama meselesidir. Şu anda senin soruyu yaşaman gerekiyor. Belki daha ...ileride farkına bile varmadan, günün birinde kendini cevabını yaşarken bulacaksın.
Sen Ölünce Kim Ağlar - Robin Sharma
2gyDGty.jpg

Başımıza gelen herhangi bir belâda, tesirinden çok niyete bakarız. Damdan düşen bir kiremit bizi daha çok yaralar, fakat kötü bir elin attığı taş kadar kederlendirmez; taş hedefe değmeyebilir, fakat niyet yapacağını yapar”
Jean-Jacques Rousseau
2gyDGty.jpg

"Kendini suçlu hissetme diyorum kendi kendime. Aşıksa onun sorunu bu."
Paulo Coelho
2gyDGty.jpg

Sefil düşünceler ve küçüklükler arasında kaybolup, hayattaki büyük sırrı çözemedik, soru da cevapsız ve acımasız kalakaldı..
Nasıl yaşadın, neden öyle yaşadın, neyi yapabilecekken yapmadın, başka bir yol, başka bir anlam arıyordun, yanlış zilleri, yanlış kapıları çaldın, yanlış yollara saptın, yanlış insanları sevdin, y...anlış yataklarda uyudun, yanlış evlerde yaşadın. Neden hayal ettiklerini, düşündüklerini bu kadar küçümsüyorsun?"
Kızıla Boyalı Saçlar / Kostas Mourselas
2gyDGty.jpg

Kendini olduğundan az göstermek, alçakgönüllülük değil, budalalıktır; kendine değerinden az paha biçmek korkaklıktır, pısırıklıktır. Kendini olduğundan fazla göstermek de, çoğu kez gururdan değil budalalıktandır.
Montaigne / Denemelerden
2gyDGty.jpg

Birisini sevmek yalnız güçlü bir duyguya kapılmak değildir; bir karardır, bir yargıdır, bir söz vermedir. Sevgi yalnızca duygudan oluşsaydı birbirine ölünceye dek sevmek için söz vermek gerekmezdi. Duygular gelip geçicidir. Eyleme yargı ve karar karışmamışsa o duygunun ölünceye dek süreceğini nasıl bilebiliriz?

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Başka birisine kendime yetemediğim için bağlanıyorsam, karşımdaki kadın ya da erkek benim için bir cankurtaran olabilir belki ama aramızdaki bağ sevgi bağı olamaz. Çelişik gibi görünse de yalnız kalabilme yeteneği sevebilme yeteneğinin tek koşuludur.''
Sevme Sanatı / Erich Fromm

İyimiş .. ( :

NarKo

Üye
yukarıdaki çok çok iyi: ama bir söz yamamama hak doğdu:

AŞK,Aşk,ask...3 harfi 3 kelimede bitirdim... Aşk bence yoktur.. Olsaydı 3 kelimede bitmezdi. AŞK var, olmasaydı şuan yazmadım... ( Set By NarKo ) ibrahim fırat

A

Anlam demek...

Ziyaretçi
Hayatta kendine; bulaşma oyunda kalmaya çalış dersin. Ama aşkta kendine;umrumda değil istersem kaybedeyim yine de seveyim dersin.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
- Abi neden agliyorsun dedi
+ dun o aradi dedim.
- nasil yani abi sen hic sevmedinki dedi
+ bundan 3 sene once sevmistim.uzakta olmasina ragmen sanki surekli yanimdaymis gibi cok seviyorduk. bereber uyuyup beraber kalkar namazimizi kilar gelecek guzel gunlerden konusurduk.
hersey yolundayken birden aglamaya basladi neden agliyorsun dedigimde ailem beni sana uzaktasin diye vermicek karsi cikiyolar hepsi diyordu. hergun agliyordu. artik dayanamaz olmustum onu gozyasi dokmesine. ve birgun karar verdim daha cok uzulmesin diye bitirmeye karar verdim. sonuc mi bitti tabikide ama giderken ona bi soz soyledim. eger beni ailen degilde baska sebebler yuzenden terkediyorsan sana hakkimi helal etmiyorum dedi. aglayarak talefonu kapatti. benimde gozlerimden yas geliyordu ilk defa biri icin agliyordum. aradan 3 yil gecti beni buldu ne istiyorsun dedim. helallik dedi.ben sana zaten coktan hakimi helal ettim dedim. meger beni ailesi icin tekketmemis. o siralar baska biriyle tanismis onu sevmeye baslamis yalan solemis bana bu beni bi kez daha bitirmisti.
not: bu olay basimdan gecen olaydir tamamen gercektir. MESAFELER ASKA ENGEL DEGİL YETERKİ ADAM GİBİ SEV.
okuyup begenen eller dert gormesin.