• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Excel'de Çalışma Sayfasından, Diğer Bi Sayfaya Geçmek için Kısa Yol Varmı?

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Muhasebe programı dışında bazı bilgileride excelde tutuyoruz
Ve bi EXCEL KİTABI içinde bulunan ÇALIŞMA SAYFALARI'nda geçişi kolaylaştırmak için kısayol varmı onu öğrenmek istiyorum
Çünkü mousela hızım kesiliyo :D
İşim sürekli klavyeyle olduğu için diğer bi sayfaya geçmek istediğimde kısayolunu bulurm diye çok denedim bulamadım internettede kolay bulacağımı sanmıyorum
Umarım vardır fena taktım bu duruma
Geçen gün mousem üst kattaki bilgisayara denenmek için götürüldü herşeyi klavyeyle yaptım ama bi sayfadan sayfaya geçemedim :)

Normal sayfalarda gezinirken Alt-tab kullanılıyor.. Ama excel sayfası içindeki (sayfa1-sayfa2-sayfa3) bunların içinde gezinme kısayolu lazm bana bilen varsa yazsın lütfen çok rica ediyorum okuyup geçmezseniz sevinirim

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu sıralar gözümden kaçan çok şey oluyor :)

Excelde sayfalar arası geçiş için Ctrl + Shift + PageDown/PageUp tuş bileşeni kullanılıyor.

Birkaç kullanışlı kısayol daha...

Shift + F11 > Yeni bir çalışma sayfası ekler.
Ctrl + ; > Günün tarihini hücreye ekler.
Ctrl + Shift + : > Geçerli saati hücreye ekler.

Merhabalar bununla ilgili çokkk acil birşey öğrenmek istiyorum.Excelde alttan açtığımız yeni sekmeler (sayfa1,sayfa2,sayfa3 gibi ) tek bir satır halinde değilde 2 satır halinde görünebilirmi?? Bunun herhangi bir ayarı varmı çünkü 20 tane sayfa açtım ve sağa git sola git çok zamanımı alıyor kısayol tuşlarıda sağlıklı olmuyor benim için LÜTFEN ÇOOOKKK ACİL CEVAP..