Elmalı Turta

arzum

Forum Tutkunu
Malzemeler

1 su bardağı toz şeker
1 kabartma tozu
1 paket margarin
2 adet yumurta 1 tanesinin sarısı konulmayacak

içi için

4 adet elma
1 su bardağı toz şeker
2 çay kaşığı tarçın

Yapılışı

Ben yapaerken önce marmelatını hazırlıyorum daha kolay oluyor.öncelikle elmaların kabuklarını soyup rendeliyoruz daha sonra 1 bardak toz şeker ilave ederek kısık ateşte pişiriyoruz marmelat haline gelince 2 çay kaşıgı dedim ama istege göre daha fazlada konuşabilir tadını bozmuyor tarçın koyuyoruz.biraz renki koyulaşıcak sakın şaşırmayın:)

Hamurunun yapılışı

bütün malzemeri katıp iyice yoğuruyoz hep söylenirya kulak memsi yumuşaklıgına gelene kadar:) aynen öyle daha sonra hamuru ikiye bölüyoruz bir kısmı yağladıgımız tepsiye yayıyoruz daha sonra marmelatımızı tepsimize döküyoruz kalan diğer hamuruda ben rendeliyorum üstüne zaten pişince yayılıyo açık bir yer kalmıyo korkmayın ama eliyle açıp marmelatın üzerine koyan yada poğça yaparmış gibi açıp hamurun arasına koyanlarda var.piştikten sonra kesip afiyetle yiyebilirsiniz:)

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Yahu ben niye hep buralarda dolaşıyorum anlamadım.Daha yeni de yemek yedim.:D
Ama ben bu elmalı turtayıda çok seviyorum.:)Arzum teşekkürler.

Safir

Özel Üye
Özel üye
Senin tarif benimkinden az bişey farklıymış arzum, hem daha kolay. Benim tarifteki şekli verene kadar millet yaptığım ilk tepsiyi bitiriyor :D Bunu denemeliyim :)

Eline sağlık diyeyim yalnız bi ara tekrar yaptığında resmini de eklesene foruma. Hoş olur kanımca ;)