Aşk neydi?”

~meLek~

GalataSaray'ım
Aşk neydi?

-“Sensin” Aşk..
-haklısın.. “sensin”
Sana dokundukça uzayan
ve uzadıkça dokunduğum
tenin -sakallarım,
sakallarım da tenin oluyordu..

Gecenin üstüne dökülen aşkı
içerken
yada şaraba bulanan geceyi
yıkarken
bilebilir miydin sahi
bir çocuğun aşkını..?

Şimdi uyanmadığım
bir rüyadan
sesleniyorum..

ve geceden çıktı kız;
“büyüle” dedi çocuğa..
Çocuk hem geceyi şarapla,
Hem kızı aşkla büyüledi..

“Gece ruhuna dokunsun tenim..Sonsuza savrulsun sözcükler.. çığlıkları sadece sen duy, bir de ben..”

Önce telefon sesine karıştı cümleler.. Sonra sarhoş bir geceden kalan satırlar girdi birbirine.. Kim kime neyi söylüyor, ne neyi neden yazıyor, ben seni neden seviyor, sen beni neden öpüyor bilmiyordu hiç kimse hiç bir şeyi.. Geriye kısa bir düşü düşlemek kalmıştı o kadar.. Herkes gibi uyanacaktık. aslında ellerimizin hiç birbirine dokunmadığını, gözlerimizi gözlerimize hiç sürmediğimizi, iki dudak arasına uzanmış bez parçasının aslında orada hiç bulunmadığını anlayacaktık..

Biri uzun, diğeri kısa iki düşün ardından, tenime bulaşmış sen kokusunu duyumsayabilmenin bana verdiği heyecana kapılıp, üçüncü kısa bir düşe yüzüyordum.. Sen kokunu “bir çocuğa bıraktığın için tedirgindin”.. Çocuk sana kokunu getirdi sesinle beraber..

- Aşk sana sarılırken, ben sana sarılıyorum…
- Kelimelerim tükeniyor çocuk..

her şey, hayatın küçük dolaplarına gizlenmiş iki çocuktan ibaretti.. Biri bendim, diğeri sen..
Kırık ve anahtarsız boşlukların, apartman boşluklarına terkedilmiş iki giysi kokusu ile aynı anlamı taşıdığı dakikaların yalnızca biri bendim, diğeri sen..
ve biliyor musun bilmiyorum sevdiğim;

ben henüz hiçbir boşluğa aldanıp bu rüyadan uyanmadım..

Sahi; “Aşk neydi?”

Kaan Özer