• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Anlatımlı Bere Modelleri

Suskun

V.I.P
V.I.P
Yapılışı

2 numara tığ ile 6 zincir çekip kapatın. 1. sıra: 18 adet trabzan örün. 2.sıra 1 önden 1 arkadan trabzan örün, üst sıralarda arkadan ördüğünüz trabzanlarda 1 arttırarak 10 sıra örün. Daha sonra 5 sıra eksilterek örün ve 2 sıra düz trabzan örün. Üzerine uygun renkte katmerli çiçek örüp dikin…

cicekli-bere-modeli.jpg

Kalın tığ ile 12 zincir çekerek başlıyoruz ve zincirin iki ucundan birleştirip üzerine iki dolgulu üç zincir çekip devam ediyoruz[Örgü Modellerini Görmek ve Forumumuzdan Yararlanmak İçin Üye Olmasınız. ] böylece sekiz tane dolgu yapıyoruz. Aynı şekilde istediğimiz genişlik ve boyda olana kadar örüyoruz ve aralarda artırmayı unutmuyoruz. İstediğimiz ölçülere gelince bir tur sık iğne yapıp bitiriyoruz. Süslemede berenin rengine uygun renkteki iplerle gül örüp ekleyebilirsiniz.

Suskun

V.I.P
V.I.P
Yapılışı:

3 zincir çekilirek başlanır.İlk zincire batılarak halka yapılır.3 zincir daha çekilir ve bu sefer halkanın içine 11 ikili trabzan yapılır ve ilk zincirin üzerinden birleştirilir. Yine 3 zincir çekilir, her ilmeğe ikili trabzan yapılır, birleştirilir.4.kez daha 3 zincir çekilir, aynı ilmeğe ikili trabzan yapılır ve sonraki ilmekte ise bir alt sırada aynı hizada bulunan ilmeğin iki ucundan ip geçirilerek ikili trabzan yapılır..Sonraki ilmeğe 2 adet ikili trabzan yapılır. Sıra, bir ilmeğe iki adet ikili trabzan, bir ilmeğe trabzan yapılarak bitirilir ve birleştirilir.

yapılışı:

nako vizyon krem 4 nolu şiş
32 ilmek atıyoruz ve hep 4 sıra düz 4 sıra ters ( horoşe degil ters olucak) ve her sırada bir taraftan 1 kesip bir taraftan 1 arttırıyoruz kafanın büyüklügü kadar örüyoruz bitincede kesiyoruz bittiginde de yamuk bişi oluyor sonrada şişimize 19 ilmek atıyoruz yanlara 4 haroşe ortadaki 12 ilmekte agaç kökü için kafanın büyüklügüne kadar örüp diğer parçaya dikiyoruz

images?q=tbn:IY-yKPCEJn5EXM.jpg

MALZEMELER
-MERİNO YÜN-ŞİŞ NO 6
70 İLMEK BAŞLANIR. 8 TERS 8 DÜZ 6 SIRA ÖRÜLÜP,7.SIRADA ÖRGÜNÜN YÜZ KISMINDA SAÇ ÖRGÜ YAPILIR.12 SIRA ÖRÜLÜP SAÇ ÖRGÜ TEKRARLANIR.TOPLAM 34 SIRA ÖRÜLÜP DİKİLİR.

BANTI İÇİN
22 İLMEK BAŞLANIR. 5 YÜZ İKİ TERS 8 YÜZ 2TERS 5 YÜZ ÖRÜLÜR.BEREDEKİ GİBİ 12 SIRADA BİR SAÇ ÖRGÜ YAPILIR.BERENİN ÇEVRESİ KADAR ÖRÜLÜP BEREYE DİKİLİR.

meraba bu allttan ikinci krem rengi ber çok hoşuma gitti başladım biraz ördüm ama dönmedi hiç boşuna örmiyim diye sormak istedim ördükçemi dönicek yoksa benmi bi hata yapıyorum lütfen cevap verirsseniz sevinirim teşekkürler:(

Suskun

V.I.P
V.I.P
ve her sırada bir taraftan 1 kesip bir taraftan 1 arttırıyoruzbu yöntemle örülecek dikkat ettinmi bilmiyorum,kazak yakası ördüm bu tarz oradan bu yöntemi biliyorum.

ya dikkat ettim öyle yapıyorum zaten 20 sıra falan ördüm ama hiç dönme falan yok dümdüz oluyo devam edeyimmi ilerde dönermi bi sıranın başında arttırıyorum sonunda kesiyorum arkaya dönüyorum kestiğimyerde arttırıyorum o sıranın sonunda arttırdığımı kesiyorum arkaya dönüyorum tekrar aynı fazla örgü bilmiyorumda :( doğrumu yapıyorum acaba devam edeyimmi teşekkürler

Suskun

V.I.P
V.I.P
bak canım ördüğün örgünün başında her sırada 1 keseceksin arkasını örmeye geçtiğinde ise 1 çoğaltacaksın böylece örgü verev şeklini alacak

................... kes------------artır
.................. kes------------artır
................ kes------------artır
.............. kes------------artır
............. kes------------artır
.......... kes------------artır

bu şekilde olacak ve istediğin ölçüye gelinceye kadar öreceksin...kolay gelsin

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
ay çok şirinlermiş :D ben şal modeli arıyorum :D bulursanız sevinirim :D bir model basladım ama sakallı yün ile bilmiyorum güzel olucakmı oda modeli göstermio sakallı die :D

ayyyyyyy çok tşekkür edrim ellerinize sağlık görmemiştim bu yazınızı bugün başladım inşallah bitince ayrıtıları alırım sizden fazla bilmiyorum çünki ben bana yardımcı olursanız çok sevinirim ...... tekrar teşekkürler